خدمات تجهیزمارت

تضمین اصالت کالا

با توجه به اینکه در وب سایت تجهیزمارت برای حفظ تنوع کالائی و پاسخ به نیاز صنعت ، فروشندگان دیگری هم فعالیت دارند تمامی محصولات ارائه شده در وب ‌سایت تجهیزمارت توسط نمایندگان رسمی و توزیع کنندگان مجاز فروش تهیه و همواره تلاش شده که کالای اصل ، با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار گیرد.

از این رو است که تجهیزمارت اصل بودن همه محصولات موجود در وب‌ سایت را تضمین می‌کند.

مشاوره تلفنی و حضوری

تجهیزمارت  بـا هـدف فروش ، پـشتیبـانی و ارائه خدمات فنی ، فعالیت خود را آغاز نموده و با بکارگیـری کارشنـاسـان مورد تأئید و آموزش دیده آماده ارائه هرگونه مشاوره فنی در زمینه کاربری ، خرید ابزارآلات صنعتی و برگزاری جلسات فنی با هماهنگی قبلی می باشد.

  • جهت انجام مشاوره تخصصی ، از طریق تلفن یا واتساپ (۳۷۴۴۵۴۳-۰۹۳۳) و سیستم پاسخگویی آنلاین سایت (چت) و جهت درخواست مشاوره حضوری مراتب را از طریق ایمیل info@tajhizmart.com به اطلاع واحد مشاوره تجهیزمارت برسانید و از مشاوره رایگان تجهیزمارت و ارتباط با کارشناسان مربوطه بهره‌مند شوند.
  • لازم به ذکر است ۲۴ ساعت پس از ارسال ایمیل درخواست مشاوره حضوری کارشناسان تجیز مارت جهت هماهنگی های بیشتر و تعیین زمان جلسه با شما تماس خواهند گرفت و در صورت عدم پاسخگویی مشتری تا ۲۴ ساعت، درخواست مشاوره بصورت خودکار لغو می‌گردد.

شرایط ارسال سفارشات

مشتریان عزیز می‌توانند در مراحل خرید از بین چهار شیوه پیک موتوری، وانت، پست سفارشی و یا باربری یکی را انتخاب کنند. لازم به تذکر است این انتخاب تنها ترجیح خریدار را مشخص می نماید و با توجه به شرایط خاص و ابعاد اجناس امکان تغییر روش ارسال به صلاح‌دید کارشناسان واحد مرسولات تجهیزمارت وجود خواهد داشت.

  • سفارشات مناطق ۲۲ گانه شهر تهران از طریق پیک موتوری یا وانت ارسال می شود. پیش از ارسال سفارش، هماهنگی لازم با مشتری صورت می‌پذیرد و در صورت عدم پاسخگویی مشتری تا ۲۴ ساعت، پیگیری سفارش به عهده خود مشتری خواهد بود و بعد از گذشت سه روز سفارش به صورت خودکار لغو می‌گردد.
  • سفارشات دیگر شهرها از طریق پست سفارشی یا باربری بسته به شرایط محموله و با انتخاب مشتریان و نظر نهایی کارشناسان واحد مرسولات تجهیزمارت ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است بارهای حجیم و سنگین (بالاتر از ۱۰ کیلوگرم) از طریق باربری ارسال خواهد شد.
  • پس از اینکه سفارش شما از طرف تجهیزمارت به پست یا باربری تحویل داده شود، شماره رسید پستی و یا مشخصات بارنامه به اطلاع شما خواهد رسید و شما می‌توانید سفارشات خود را پیگیری نمایید. البته در صورتی که با تجهیزمارت تماس بگیرید این پیگیری توسط تیم پشتیبانی انجام خواهد شد.
  • لازم به ذکر است با توجه به شرایط مختلفی که در خصوص سفارشات و سیستم های ارسال رخ می دهد خریداران با خرید خود این امر را می پذیرند که حق انتخاب روش ارسال را برعهده کارشناسان تجهیزمارت می گذارند.
  • در صورت عدم موجودی برخی کالاها در انبار فروشگاه کلیه ی موارد موجود برای خریدار ارسال می گردد و وجه اقلام ناموجود به حساب مشتریان عینا واریز خواهد شد. لازم به تذکر است مشتریان به منظور هر چه سریعتر باز پس گیری وجوه برگشتی می بایست شماره کارت ۱۶ رقمی عضو شتاب خود را به واحد پشتیبانی از مشتریان به صورت تلفنی اعلام نمایند.
  • کلیه سفارشات بسته به شرایط محموله دو الی چهار روز پس از پردازش سفارش ارسال می گردد.